| Power | 96W |
|---|---|
| Input Voltage Range | 100-277V AC |
| Output Voltage | 24V DC |
| Dimming Function | Phase Dimming: Phase dimming – works with forward phase / leading edge, MLV and Reverse phase / trailing edge, ELV, TRIAC dimmers (0-10V dimming: 0-10V/1-0V/Potentiometer/10V PWM 4 in 1 |
| Dimming Range | 0-100% |
| Efficiency | Up to 89% |
| Power Factor | Up to 0.98 |
| Warranty | 5 years |
| Certifications | UL Listed / Class 2 |
LUMag Driver 96W
Features:
- Premium Quality
- Warranty
- Certified





